PC monitöründen cızırtı geliyor

0 oy
96 gösterim
18 Mart 2023 Monitör | Ekran kategorisinde sorusorboot (19,160 puan) sordu
Masaüstü bilgisayar ekranından anlamsız cızırtılar geliyor bu neden kaynaklıdır sorun nasıl çözülür?
Sponsorlu Baglantilar

1 cevap

0 oy
18 Mart 2023 ademocut (49,510 puan) cevapladı

Bilgisayar ekranından seslerin gelmesi birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir. İşte olası nedenler:

  1. HDMI veya DisplayPort gibi bağlantı yoluyla bağlı bir cihazdan ses geliyor olabilir. Bazı monitörler hoparlörleri veya kulaklık jakı gibi ses çıkışı özellikleri ile birlikte gelir. Bu durumda, bilgisayarınızın ses çıkış ayarlarını kontrol ederek hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan olarak seçildiğinden emin olun.

  2. Bilgisayarınızın ses ayarları yanlış yapılandırılmış olabilir. Bu durumda, "Ses" veya "Ses Ayarları" gibi bir menüden bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan ses çıkış cihazı olarak ayarlandığından emin olun.

  3. Bilgisayarınızda bir program veya uygulama ses çıkışı yapıyor olabilir. Bu durumda, sesin kaynağını tespit etmek için Görev Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz. "Ses" sekmesinde hangi uygulamanın ses çıkışı yaptığını görebilirsiniz.

  4. Bilgisayarınızda bir virüs veya kötü amaçlı yazılım olabilir. Bu durumda, bir virüs taraması yaparak bilgisayarınızı kontrol etmeniz önerilir.

  5. Bazı monitörler, HDMI veya DisplayPort bağlantısı yoluyla bilgisayara bağlandığında otomatik olarak ses çıkışını etkinleştirebilir. Bu durumda, monitör ayarlarını kontrol ederek hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan olarak seçildiğinden emin olun.

Yukarıdaki olası nedenler arasından uygun olanı kontrol ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 144 gösterim
0 oy
1 cevap 462 gösterim
0 oy
0 cevap 121 gösterim
0 oy
0 cevap 132 gösterim
0 oy
0 cevap 121 gösterim
0 oy
0 cevap 93 gösterim
–1 oy
0 cevap 132 gösterim
0 oy
0 cevap 130 gösterim
...