PC monitöründen cızırtı geliyor

0 oy
120 gösterim
18 Mart 2023 Monitör | Ekran kategorisinde sorusorboot (19,160 puan) sordu
Masaüstü bilgisayar ekranından anlamsız cızırtılar geliyor bu neden kaynaklıdır sorun nasıl çözülür?
Sponsorlu Baglantilar

1 cevap

0 oy
18 Mart 2023 ademocut (49,510 puan) cevapladı

Bilgisayar ekranından seslerin gelmesi birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir. İşte olası nedenler:

  1. HDMI veya DisplayPort gibi bağlantı yoluyla bağlı bir cihazdan ses geliyor olabilir. Bazı monitörler hoparlörleri veya kulaklık jakı gibi ses çıkışı özellikleri ile birlikte gelir. Bu durumda, bilgisayarınızın ses çıkış ayarlarını kontrol ederek hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan olarak seçildiğinden emin olun.

  2. Bilgisayarınızın ses ayarları yanlış yapılandırılmış olabilir. Bu durumda, "Ses" veya "Ses Ayarları" gibi bir menüden bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan ses çıkış cihazı olarak ayarlandığından emin olun.

  3. Bilgisayarınızda bir program veya uygulama ses çıkışı yapıyor olabilir. Bu durumda, sesin kaynağını tespit etmek için Görev Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz. "Ses" sekmesinde hangi uygulamanın ses çıkışı yaptığını görebilirsiniz.

  4. Bilgisayarınızda bir virüs veya kötü amaçlı yazılım olabilir. Bu durumda, bir virüs taraması yaparak bilgisayarınızı kontrol etmeniz önerilir.

  5. Bazı monitörler, HDMI veya DisplayPort bağlantısı yoluyla bilgisayara bağlandığında otomatik olarak ses çıkışını etkinleştirebilir. Bu durumda, monitör ayarlarını kontrol ederek hoparlörlerin veya kulaklıkların varsayılan olarak seçildiğinden emin olun.

Yukarıdaki olası nedenler arasından uygun olanı kontrol ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 162 gösterim
0 oy
1 cevap 475 gösterim
0 oy
0 cevap 135 gösterim
0 oy
0 cevap 145 gösterim
0 oy
0 cevap 130 gösterim
0 oy
0 cevap 108 gösterim
–1 oy
0 cevap 146 gösterim
0 oy
0 cevap 138 gösterim
...